تک ویت امید

۴ شغلی که تا سال ۲۰۲۴ دیگر وجود نخواهند داشت.

· امید ·

هر روزه تکنولوژی‌های جدیدی دارن به بازار عرضه میشن و روز به روز زندگی مارو دارن تحت تاثیر خودشون قرار میدن، البته و البته و البته این تاثیر در آینده بیشتر و بیشتر میشه.
من توی این پست ۴ تا از شغل‌هایی رو که تا سال ۲۰۲۴ یا شاید هم زود دیگر ازشون اسمی نمی‌شنویم رو جمع کردم و اینجا گذاشتم.

رانندگان کامیون

جایگزینی با کامیون های خودران.
به زودی هوش مصنوعی به اندازه‌ای پیشرفت خواهد کرد که برای جانشین شدن رانندگان کامیون کافی باشه. یکی از مشکلاتی که در حال حاضر وجود دارد که سد راه هوش مصنوعی برای جانشینی رانندگان کامیون شده اخلاق هستش مثلا کشتن یک نفر در ازای نجات دادن جان ۵ نفر یا کشتن ۵ نفر در ازای نجات دادن ۱ نفر. که درک کردن اون برای هوش مصنوعی و حتی آدم ها میتونه در بعضی مواقع سخت باشه.

کارگان انبار

جایگزینی با ربات‌های پیشرفته.
در حال حاضر که من دارم این پست رو می‌نویسم تعداد زیادی انبار در چین وجود دارن که دیگه نیازی به کارگر های ساده ندارن. ربات ها محصولات رو از نقطه A به نقطه B منتقل می‌کنند، علاوه بر اون وقتی که لازم دارن به ایستگاه های شارژ میرن و تا زمان فول شدن اونجا می‌مونن و دوباره به کار بر میگردند.

رانندگان تاکسی

جایگزینی با خودرو های خودران.
راننده‌های تاکسی ها همین الانم باید با Uber و Taxify یا اسنپ و امثال اونا بجنگن. راننده‌های تاکسی‌ها با همون مشکل راننده‌های کامیون دست و پنجه نرم می‌کنند یعنی خودروهای خودران. به محض اینکه خودروهای خودران آماده ورود به بازار بشن میلیون ها کار رو تحت تاثیر خودش قرار میده.

کمپانی هایی مثل تسلا و هیوندای دارن باهمدیگه سر این موضوع رقابت می‌کنن و طبق اخبار قراره که اپل هم بزودی ماشین خودران خودش رو رونمایی کنه، که این تکنولوژی بازی رو برای همیشه عوض می‌کنه.

آژانس‌های مسافرتی

جایگزینی با وبسایت‌های رزرو بلیت.
بیاین در این مورد هم رو راست باشیم که این بیزنس در حال حاضر مرده!
الان تنها کسایی که برای مسافرت بخوان به آژانس های مسافرتی سر بزنن پدربزرگ مادربزرگامونن 🙂
در آینده‌ای نه چندان دور آژانس‌های مسافرتی پایان کار خودشون رو میبینن.